You are not connected. Please login or register

Pytania jakie można usłyszeć na rozmowie o pracę.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Wymieńmy kilka przykładowych pytań jakie usłyszeliście na rozmowach o pracę i jakie najrozsądniejsze odpowiedzi jest udzielić.

- Co chce pan robić w przyszłości (za 5, 10 lat)
- Studiuje pan logistykę, więc dlaczego szuka pan pracy w bankowości?
- Dlaczego nie stara się pan o pracę, staż w kierunku studiów, jaki pan wybrał.
- Co chce pan robić w przyszłości? - Chcę być prawnikiem. - To dlaczego stara się pan o pracę w sklepie z garniturami?
- Dlaczego studiuje pan finanse i bankowość?
- Dlaczego chce pan pracować w naszej firmie?
- Dlaczego mamy pana przyjąć?
- Czego pan oczekuje od swojego pracodawcy, przełożonego?
- Co jest dla pana ważne w pracy?

Zobacz profil autora http://placeforyou.forumotion.com/
Nigdy nie pracowałem zawodowo, ale gdy robiłem to na lewo, to słyszałem:

Czy ma Pan/Pani doświadczenie w tej branży zawodowej? Jeśli tak, to jakie?

Zobacz profil autora
Ten temat pamięta czasy dinozaurów, ale kilka dni temu gadałem o rozmowach kwalifikacyjnych z Grześkiem, moim nauczycielem od angielskiego i muszę coś tu dodać. Facet ma w tym jakieś doświadczenie, poza tym zna ludzi, którzy przeprowadzają takie rozmowy. I tak na przykład:

Pytanie: Jaka jest twoja największa wada?
Odpowiedź: Moją największą wadą jest to, że bardzo lubię pomagać ludziom (!) Czasami poświęcam na to zbyt dużo swojego czasu, ale i tak znajduję go na tyle, żeby móc należycie wypełniać swoje obowiązki.

Prawda, że genialne? Very Happy

Ja zrobiłem wielkie oczy, na co on: "widzisz, tak samo zareagowałby facet, który by mnie o to zapytał."

Grzesiek mówi też, nie bez racji, że warto przygotować sobie dużo takich kreatywnych odpowiedzi. One naprawdę robią wrażenie.

Dostałem kartkę, długopis. Zostałem poproszony o zapisanie swego imienia drukowanymi literami. Wtedy, od każdej litery mojego imienia musiałem utworzyć cechę, która mnie charakteryzuje.

We're distracted with excuses
Why we can't reach for the stars.
And so we never spring to arms
To reclaim what we are losing
Every single fucking day...
hahahahhahaha WTF, przecież gimbusy tak robią.

Napisałeś te cechy czy ich wyśmiałeś? ; ))

Napisałem ;/ gejowo, wiem Sad

Jeśli chodzi o rynek IT to:

1. Ile piłek zmieści się w autobusie?
Chodzi o pokazanie dwóch umiejętności - analizy i szacowania. Trzeba dopytać jakich piłek, w jakim autobusie, albo to przyjąć, wyliczyć ze wzoru i podać wynik. Ciekawą alternatywą jest dopytanie o której godzinie, jeśli odpowiedzą "proszę przyjąć", to zawsze można odpowiedzieć, że w godz ruchu, jest taki tłok, że żadna nie wejdzie ;P

2. Proszę sprzedać mi długopis. Klasyk, ogólnie jeśli chodzi o rozmowy. Ogólnie chodzi o to, żeby umieć zauważyć jakąś cechę przedmiotu, która może wpłynąć na życie potencjalnego klienta. Przykładowo -> ten długopis ma tak nasycone i ciekawe barwy, że za każdym razem kiedy będzie pan go brał do ręki, będzie się pan czuł lepiej.

3. Mamy projekt gry pseudo losowej. Użytkownik wciska przycisk i ma 1% szans na to, że wygra. Musimy to przetestować przed releasem. Jak to przetestować? Ile przeprowadzić testów?

To jest ciekawe, i wiele osób na tym pada. Bo jeżeli na 10 kliknięć nie wygram ani razu, to czy jestem w stanie zweryfikować czy program działa poprawnie? A co jeśli na 10 kliknięć wygram 2 razy? Może lepiej byłoby przeprowadzić test 100 razy? A może 1000, 10000, itd.? Przeważnie ludzie idą w tę stronę, jeśli chodzi o walkę z tym problemem. A najważniejsze jest zadanie pytania "a ile mamy czasu, jaki budżet i jak bardzo poprawne działanie aplikacji jest dla nas krytyczne?". To są jedyne trzy krytyczne czynniki które bierze się pod uwagę przy testach aplikacji. Jeśli nie mamy czasu, nie będziemy przeprowadzali wielu testów, tak samo z $. Jeśli aplikacja nie jest dla nas krytyczna, to nie ma sensu aż nad to ją testować, bo więcej mogą nas wynieść testy, niż z tego zarobimy. Później można dopytać się o jakieś warunki spełnienia testów, lub jakieś przyjąć.

Sponsored content

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach