You are not connected. Please login or register

Drinki

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Drinki on Pon Sie 09, 2010 6:52 pm

Go??

Gość
Wasze ulubione drinki(wyłącznie drinki. Piwo, wino itd. to nie jest odpowiedni dla nich temat). Mile widziane zdjęcia i szczegółowy opis zrobienia drinka oraz właściwe proporcje. Warto też podać markę alkoholu, z jaką dany drink smakuje najlepiej.

Whisky z colą (polecam Jacka Danielsa). Proporcje zależą od osobistych preferencji. Standardowo jest to: 1:3. Ja wolę pić słabszą.

Ostatnio zmieniony przez Volant dnia Pon Sie 09, 2010 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz

2 Re: Drinki on Pon Sie 09, 2010 8:07 pm

Godfather:
1 miarka whisky
3 miarki likieru amaretto
lod

Godchild:
1miarka whisky
3miarki likieru amaretoo
lod
mleko (ja daje 2 miarki)

Moj ulubiony nazwy nie znam:
dry martini i Sprite w stosunku 1:1 z cytryna

Ostatnio zmieniony przez Volant dnia Pon Sie 09, 2010 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : brak dużych liter ;))

Zobacz profil autora

3 Re: Drinki on Pon Sie 09, 2010 9:49 pm

Dobre jest:
- Whiskey z lodem
- Wódka w szklance
- Tequila Sunrise (tequila + sok pomarańczowy)

4 Re: Drinki on Pon Sie 09, 2010 9:59 pm

Go??

Gość

Właściwie to:
1/3 Tequili
2/3 soku pomarańczowego
Grenadina

Tequilę i sok się miesza, później delikatnie wlewa się grenadinę (na końcu!) żeby była na dnie.

Wiecie skąd się bierze grenadinę? Bo do tej pory nigdzie nie spotkałem.

5 Re: Drinki on Wto Sie 10, 2010 11:37 am

Szarlotka:
Lód 2-3 kostki
40ml Żubrówki
dopełniamy SOKIEM jabłkowym 100% sok, nie nektar czy napój
szczypta cukru cynamonowego - np. Diamant Cukier Cynamonowy.
Zwykły cynamon nie da takiego efektu Smile A cukier się rozpuści Smile Wystarczy przemieszać i pyszny SMAK.

Orgasm - Mój ulubiony! (różne szkoły tworzenia Very Happy ja znam taką jak mój kumpel mi podał)
* 25 ml Irish Cream (Carolans lub Bailey's - Carolans powinien być tańszy)
* 25 ml Amaretto - widziałem w Tesco dość tanie,
* 25 ml likieru kawowego najlepiej Kahlua (ale ten trunek jest drogi), także Finezja Kawowa,
* 40 ml mleka, normalnie jest opcja, że 25 ml to śmietana do kawy lub inna nisko procentowa, wysoko procentowa ma za dużo tłuszczu.
Te 25 ml to może być np jeden kieliszek Smile
Sposób przygotowania

Wszystko razem
wstrząsamy z lodem i odcedzamy do szklanki.

rum+cola/pepsi - od niego się uzależniłem! Fantastyczny!
Kilka kostek lodu, wlewamy RUM (Słodki Karaibski, podobno na Słowacji jest dobry, ja piłem z Morgan'a Spiced)Także, jak znacie kogoś kto jest w UK to niech Wam przywiezie Smile Koszt ok 70-80zł za 1L. Innych rumów nie próbowałem.

Mój kolejny ulubiony:
AVALON
Składniki:
-40 ml wódki Finlandia oczywiście jaka jest Very Happy
-10 ml zielonego syropu bananowego np. Cymes
-15 ml soku z cytryny
-60 ml soku jabłkowego
-Sprite do uzupełnienia

Składniki wymieszać w shakerze.
Przelać do szklanki wypełnionej
do połowy kruszonym lodem.
Uzupełnić Sprite'm.
Podawać z rurka.

Kamikadze
* wódka
* blue curacao
* sok z cytryny
* lód

Kamikadze - sposób przygotowania
Zmieszać w shakerze lód, 40 ml wódki, 40 ml soku z cytryny, 20 ml blue curacao. Mocno wstrząsnąć.
Zrobiłem dwie butelki 0.5 Smile
użyłem do tego Syropu barmańskiego: blue Curacao oraz Limonkowego

Mój tak, kolejny ulubiony Smile
Malibu
Rum kokosowy Malibu 40ml
Wlać do szklanki z kruszonym lodem i wypełnić mlekiem. (jest też opcja z syropem kokosowym 20ml + 20 ml wódki i mamy 40ml "rumu" Peace )

Mój post zaktualizuję, bo nie pamiętam wszystkich propozycji Smile

P.S. Wszelkie Likiery można zastępować syropami barmańskimi, 1l takiego syropu do 30zł można kupić, rozrabia się go z wódką w równych proporcjach Very Happy A syrop starcza na dłużej.

Zobacz profil autora

6 Re: Drinki on Wto Gru 07, 2010 4:39 pm

Volant napisał:

Właściwie to:
1/3 Tequili
2/3 soku pomarańczowego
Grenadina

Tequilę i sok się miesza, później delikatnie wlewa się grenadinę (na końcu!) żeby była na dnie.

Tequila Sunrise to drink budowany, czyli soku i tequili się nie miesza. Syrop grenadinowy to sok z owoców granatu z dodatkami. Do kupienia w hipermarketach, sklepach barmańskich i of kors - w necie.

My favourites:
Lights of Havana
40ml Malibu
40ml Soku Bananowego
40ml Soku Ananasowego
20ml Midori bądź innego likieru melonowego
10-15ml Grenadinki

Pierwsze trzy składniki szejkujemy i wlewamy do ozdobnego szkła - np.: typu Hurricane - wypełnionego kruszonym lodem. Następnie lejemy ostrożnie grenadynę, nie po ściance, żeby nie zabrudzić szlanki. Z racji większej gęstości osiada na dnie. Później już przy brzegu, za pomocą nalewaka lejemy powoli likier melonowy, który powinien osiąść na górze. W rezultacie mamy drink trzywarstwowy: czerwono-żółto-zielony. Udekorować kawałkiem ananasa i słomeczką.

Mojito
Ogólny przepis znany. Polecam pobawić się, podstawianiem zamiast białego rumu wódek owocowych bądź likierów. Czyli:
- 40-60ml Havana/Bacardi
- Kilka kawałek limonki
- Cukier trzcinowy/syrop cukrowy
- Listki mięty
- Woda gazowana
- Kruszony lód

Wrzucamy do szkła typu Hi-Ball pokrojone limonki i zasypujemy cukrem. W zależności od preferencji smakowych polecam 1-2 łyżki stołowe. Następnie według przepisu 6-8 listków mięty. Ja daję 10 dużych i 8 kawałków limonki. Za barem nie przejdzie Smile. Wlewamy rum, madlerujemy (ugniatamy) starając się nie naderwać zbytnio liści, coby paskudnie nie wyglądały latając po całym drinku. Uzupełniamy kruszony lód na maksa, wlewamy wody gazowanej do końca. Wystirować (zamieszać) na końcu. Udekorować plasterkiem limonki z przymocowanymi na połówce wykałaczki listkami mięty. Oczywiście przepisów na mojito jest prawie tyle, ilu barmanów i na jeden najlepszy można się kłócić do końca świata. To jest mój.

De Best
40ml Luksusowej wiśniowej
Pepsi
5 ml świeżo wyciskanego soku z cytryny

Tani, niewiarygodnie pyszny i popularny drink. Luksusowa przebija Lubelską i Soplicę. Wrzucić 3-4 kostki lodu i nalewać składniki w podanej kolejności. Wychodzi bardzo niedrogo, idealny na domówki.

Whiskacz z colą be. Jak już z czymś w ogóle to sok jabłkowy, sprite albo lemoniada. Ale dobre whisky i tak pije się bez rozrzedzaczy. Koniec kropka.

Wiem. Post bardzo w porę i na czasie Wink.

Zobacz profil autora

7 Re: Drinki on Wto Gru 07, 2010 11:36 pm

Mój ulubiony kolejny:
Mojito 77 to moja nazwa (77 to pub w Sochaczewie, ogólnie nie robią drinków, ale jak się zagada to zrobią):
Niestety właściciel nie chciał zdradzić przepisu, jednakże zauważyłem, że:
nalewa 20-40ml wódki Gruszkowej (Zielony Absolute Vodka - zielony to kolor napisu na vodce, mama mówi, że zielony to gruszkowy jest, trzeba by poszukać, zielony dość intensywny, ale w kolorach CMYK czy RGB wam nie napiszę)
Prawdopodobnie sok jabłkowy 30ml / lub bez
dopełnić spritem.
jako dodatki liście mięty oraz limonka tudzież cytryna.
Pycha.
BTW. MAM cukier już cynamonowy! Będzie zacna szarlotka Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Majin dnia Pon Gru 20, 2010 11:37 am, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora

8 Re: Drinki on Czw Gru 09, 2010 3:54 am

Wymyślony przeze mnie, a zarazem mój ulubiony i bardzo prosty (może ma jakąś nazwę?)

100 ml wódki,
300ml soku z granata
100ml soku z cytryny
lód
ew. limonka, lub cytryna do dekoracji Wink

Na razie nic bardziej mi nie smakuje niż ten drink Smile

Poza tym to lubię Mojito, Ibiza (nie wiem czy dokładnie tak się nazywa Razz) i gin z tonikiem Smile

Ostatnio zmieniony przez Steve dnia Czw Gru 09, 2010 4:09 am, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : składnia)

Zobacz profil autora

9 Re: Drinki on Pią Gru 17, 2010 6:04 pm

Ja wiem, ze sklepu Very Happy
można kupić w makro, tudzież w selgrosie,albo zamówić udostawcy, polecam firme molin, oni robią dobre syropy Smile

Ja polecam tradycyjne mohito.
40 rumu.
woda, brązowy cukier, listki mięty, limonka,

Wsypujemy cukier,oraz pociętą limonke i mięte ugniatamy, mocno, żeby limonka puściłą soki i mięta, następnie wsypujemy kruszony lód. Wlewamy rum wode i mieszamy. Można przyozdobić truskawką, oczywiście można również zrobić ten drink na bazie innego alkoholu. Np. Smakowej wódki.

Zobacz profil autora

10 Re: Drinki on Pią Gru 17, 2010 9:37 pm

Nauczył mnie tego jeden barman, w sumie nic niezwykłego ale się laskom podoba Smile Nawet nie wiem jak sie nazywa.

Wszystko wlewa się do kieliszka najlepiej przeznaczonego do czerwonego wina. Najpierw wlewamy 1.Pepsi 3cm w kieliszku. Piwo i wódkę wlewa się przez chusteczkę tak by była zamoczona w pepsi po czym po kanciku powoli lejemy:
1cm piwa, najlepiej jasnego, i około 1cm wódki czystej.
Po czym wychodzi wam 3 poziomowy drin. Smak ma różny, bo zależy czy nie spieprzycie wlewania i nie pomieszaja się wam pepsi, piwo i wódka.

wychodzi coś takiego:

Zobacz profil autora

11 Re: Drinki on Pon Gru 20, 2010 11:39 am

Summer widzę choinka ubrana, tą chusteczkę to jednorazową czy materiałową? Później ją wyjmujemy czy walimy z drinem?? FacePalm

Zobacz profil autora

12 Re: Drinki on Pon Gru 20, 2010 12:42 pm

zdjęcie z tamtego roku Razz
ja używam chusteczki jednorazowej;
;wlewasz cole, potem najlepiej środek chusteczki wkładasz tak by zmoczyła się w coli, wlewasz powoli browar po brzegu, wyjmujesz delikatnie chusteczkę ( przy złym wyjęciu zrobi się mętne ) ; wkładasz nową tak samo jak wcześniej to robisz tyle że teraz wódkę.
kurwa jak nie załapiecie to wam nagram filmik lol!

Zobacz profil autora

13 Re: Drinki on Sob Gru 25, 2010 6:36 pm

White Russian
- 60 ml wódki
- 30 ml likieru kawowego (najlepszy Kahlua)
- 30 ml mleka/śmietanki

Nie wiem czy ma nazwę ten drink, ale jest świetny:
- 40 ml wódki
- sok ananasowy i pomarańczowy- pól na pół
- grenadina

Z drinków, które do tej pory piłam, a które nie zostały wymienione, to moje ulubione. A z shotów moskiewska heroina Smile

Zobacz profil autora

Sponsored content

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]